Są jednak błędy w generatorze wniosków, które czynią problem prowadzący w ostatecznym przypadku do dyskwalifikacji
projektu na etapie oceny formalnej. Możliwe, że w konkursie II 2011 zostało już to poprawione zmodyfikowane ale w początkowym konkursie bez wątpienia istniało. Weźmy za przykład spółkę cywilną, której wspólnicy mają zarejestrowane działalności w innych województwach (czyli podlegają pod różne RIF). Zgodnie z dokumentami konkursu, powinni oni złożyć wniosek w tym RIF, w rejonie którego na liście widnieje pierwszy wspólnik. Wyglądana proste: kto pierwszy na liście wspólników, tam składa się wniosek 8.1, ale zachodzi się istotne „ale". Otóż generator, w niewiadomy sposób, przy kolejnych wpisach tego okienka danych adresowych sam ustala kolejność na liście i wnioskodawca nie może tego zmienić ręcznie! Zdaż się, że dochodzi do takich momentów, żena wydruku próbnym ukazuje się na pierwszej pozycji inny wspólnik (czyli w praktyce inny RIF, do którego należy przesłać wniosek) niż w wydruku ostatecznym.Ba, nawet wpisywane zmian na etapie oceny formalnej powoduje zmiany treści w tym miejscu i nigdy nie wiadomo w którym miejscu zostanie wysłana automatycznie elektroniczna wersja wniosku, a gdzie system zaproponuje wysłanie informacją na ekranie. Każdy wie jakie to niesie skutki rzeczywiście dla wnioskodawcy: wniosek jest wysyłany do innego RIF niż powinien go posiadać i zaczyna się seria nerwowych telefonów, pism. Nikomu Współczuję każdemu. Monit tego błędu do PARP nic nie skutkują. Myślę ktoś w Warszawie na Pańskiej przemyśli błędy zrozumie problem.
Jakkolwiek nie powoduje to skutków prawnych, to pozmienianie pozycji naniesionych przez użytkownika do generatora np. w tabeli harmonogramu powodują, iż trudno jest ogarnąć nad właściwą kolejnością w tej tabeli, zadania w ramach etapu ustawiają się w nielogicznej kolejności, co strasznie utrudnia ich dostrzeżenie wzrokiem i sprawdzenie, czy wszystko zostało zapisane. Pomocą jest zestawienie generowane automatycznie w kolejnym punkcie, ale to i tak psuje logikę aplikacji i utrudnia jej pisanie.
Ułatwieniem dla tworzących wniosek jest, z mojego punktu widzenia, precyzyjne określenie przez generator ilości znaków, które może być w danymmiejscu wprowadzone. Wspomaga to sporządzenie wniosku, w którym poszczególne pozycje są dokładnie opisane.
Inne witryny: Witryna 1,
Słowa kluczowe: PARP PO IG 8.1, PO IG 8.1, pisanie wniosków, unijne dofinansowanie, sprawdzenie wniosku przed wysłaniem, sprawdzenie wniosku, model biznesowy 8.1, biznesplan 8.1, wskaźnik produktu, wskaźnik rezultatu, konsulting it
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz